Kurban Bayramı’nda Ücretsiz Ulaşım    ...    Başkan Gülsoy’dan Kurban Bayramı mesajı    ...    Başkan Çolakbayrakdar Kurban Kesim Yerinde    ...    Kayserispor Başkanı Erol Bedir’in Kurban Bayramı Mesajı    ...    Başkan Öztürk’ün Kurban Bayramı Mesajı    ...    Vali Kamçı’nın Kurban Bayramı Kutlama Mesajı    ...    Özhaseki’den Kurban Bayramı mesajı    ...    Başkan Büyükkılıç’tan Dilenci Uyarısı    ...    Başkan Cabbar'ın Kurban Bayramı Mesajı    ...    Başkan Büyükkılıç’a Özel Davet    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 21.08.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
Başkan Çolakbayrakdar Kurban Kesim Yerinde
Büyükşehir Bayrama Hazır
Beşiktaş’ın Rakibi Belli Oldu
İçişleri Bakanı Soylu’dan Uyarı!
"Uluslararası Bağlarımız Güçleniyor"
Uluslararası Tiyatro Festivali için şehrimize gelen öğrenciler Başkan Çelik’i ziyaret etti ...
Kayseri 25-04-2018 15:26

Türkiye’nin ilk ve tek Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali için yurt dışından Kayseri’ye gelen öğrenci ve öğretmenler Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Başkan Çelik, tiyatro festivalinin ülkeler arası ilişkiyi daha da güçlendirdiğini ve Kayseri’nin uluslararası anlamda tanıtımına katkı sağladığını söyledi. 
Büyükşehir Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği Türkiye’nin ilk ve tek Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali için Kayseri’ye yurt dışından da ekipler geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yurt dışından gelen öğrenci ve öğretmenlerle bir süre görüştü.
Azerbaycan, Gürcistan ve Bosna Hersekli gençlerin Kayseri’de olmasından mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Mustafa Çelik, belediyeciliğin en iyisini yapmaya çalıştıklarını ve bunun yanında önem verdikleri işlerden birinin de kültür ve sanat faaliyetleri olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nda sezon boyunca 5 bin öğrenciye kurs verildiğini ifade eden Başkan Çelik, “Sanatın her dalında Kayseri’de yaşayan öğrencilerimize kurslar veriyoruz, imkanlar tanıyoruz ve kendilerini bu yönde geliştirmelerini sağlıyoruz” diye konuştu.
Festivalin, ülkeler arasındaki ilişkiyi güçlendirdiğini ve Kayseri’nin ulusal anlamda tanıtımına katkı sağladığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Şehrimize misafir olarak Azerbaycan’dan, Gürcistan’dan, Bosna Hersek’ten gelen öğrencilerimize yapacakları gösterilerde başarılar diliyorum. Tüm Kayseri’deki öğrencilerimizi bu etkinlikleri izlemeye davet ediyorum” dedi. Ziyarette ayrıca yurt dışından gelen öğrenciler Başkan Çelik’e hem teşekkür ettiler, hem de ülkelerinden getirdikleri hediyeleri verdiler.

Etiketler :
"Uluslararası - Bağlarımız - Güçleniyor" -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 21.08.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net