Kurban Bayramı’nda Ücretsiz Ulaşım    ...    Başkan Gülsoy’dan Kurban Bayramı mesajı    ...    Başkan Çolakbayrakdar Kurban Kesim Yerinde    ...    Kayserispor Başkanı Erol Bedir’in Kurban Bayramı Mesajı    ...    Başkan Öztürk’ün Kurban Bayramı Mesajı    ...    Vali Kamçı’nın Kurban Bayramı Kutlama Mesajı    ...    Özhaseki’den Kurban Bayramı mesajı    ...    Başkan Büyükkılıç’tan Dilenci Uyarısı    ...    Başkan Cabbar'ın Kurban Bayramı Mesajı    ...    Başkan Büyükkılıç’a Özel Davet    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 21.08.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
Başkan Çolakbayrakdar Kurban Kesim Yerinde
Büyükşehir Bayrama Hazır
Beşiktaş’ın Rakibi Belli Oldu
İçişleri Bakanı Soylu’dan Uyarı!
Vali Kamçı Veteriner Hekimlerin Gününü Kutladı
Vali Süleyman Kamçı, Erciyes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine ait Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunun açılışında veteriner hekimlerle bir araya gelerek onların Dünya Veteriner Hekimler Gününü kutladı. ...
Kayseri 04-05-2018 11:07

Açılış törenine Vali Kamçı’nın yanı sıra, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah İnci, dekan yardımcıları ile öğrenciler katıldı.
 
Vali Kamçı, burada yaptığı konuşmada, bugün hem Erciyes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine ait Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunun açılışını yaptıklarını hem de Dünya Veteriner Hekimleri gününü kutladıklarını ifade ederek, tekrardan veteriner hekimlerin ve veteriner hekim adayı öğrencilerin gününü kutladı.
 
Dünya Veteriner Hekimler Birliğinin kararıyla iki bin yılından beri kutlanmakta olan Dünya Veteriner Hekimler Gününde;  hayvanların evcilleştirilmesi ile tarih sahnesine çıkmış, dünyanın en saygın ve köklü mesleklerinden biri olan veterinerlik mesleğinin öneminin daha iyi anlaşılmasını temenni ettiğini ifade eden Vali Kamçı, sözlerine şöyle devam etti:
 
“1992 yılında kurulan Erciyes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrenci ve öğretim üyelerine; ülke gelişimine ve evrensel bilime katkı sağlayacak projeler üretmek ve özgün araştırmalar yapmak; toplumun ihtiyaçlarına yönelik ve çevreye duyarlı, yüksek standartlarda, kaliteli, güvenilir ve hızlı hizmet vermek üzere sürdürdükleri çalışmalarında başarılarının devamını diliyorum.  Yeni hizmete sunulacak Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu ile üniversitemiz alt yapısını daha da iyileştirerek hem akademik alanda, hem bilim ve sanat üretme alanında, hem de vatandaşa hizmet sunma noktasında yeni yatırımlarla kapasitesini güçlendirmeye devam etmektedir.”
 
Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven ise Veterinerlik Fakültesinin üniversite açısından önemli bir fakülte olduğunu ifade ederek, “Veterinerlik Fakültemiz çok donanımlı bir hastaneye sahip. Bölge hastanesi olarak hizmet eden bir hastane. Sadece hayvanlarla ilgili araştırmalar değil insan çalışmalarında da hekimlerle birlikte çalışıyorlar. Bu anlamda da sağlıkla ilgili alanlarda çok önemli araştırmalar yapmaktadırlar.” dedi.
 
Konuşmaların ardından Vali Kamçı, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven ve protokol üyeleri konferans salonunun açılışını yaparak incelemelerde bulundular.    

Etiketler :
Vali - Kamçı - Veteriner - Hekimlerin - Gününü - Kutladı -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 21.08.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net