diyarbakır’ın çehresi değişiyor    ...    KTO’dan Bilgilendirme Toplantısı    ...    Ayşe Kamçı Ziyaretlere Devam Ediyor    ...    Vali Kamçı Koruyucu Ailelerle İftarda Buluştu    ...    "Ülkemizin Kaynaklarını En İyi Şekilde Kullanmak Herkesin Vazifesidir"    ...    Başkan Çolakbayrakdar, Fevzi Çakmak Sakinleriyle Birlikte    ...    Yatırımcılar İçin Büyük Fırsat    ...    Ramazan Sokağı'na Büyük İlgi    ...    İş-Kur Çalışanları İş Başı Yaptı    ...    Kırsal Mahallelerde Yol ve Çevre Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 26.05.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
Ayşe Kamçı Ziyaretlere Devam Ediyor
Kırsal Mahallelerde Yol ve Çevre Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor
Vali Kamçı Koruyucu Ailelerle İftarda Buluştu
Galatasaray Bayrakları Köprülere Asıldı!
KAYBİS'e 11 İstasyon Daha
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kayseri Ulaşım A.Ş. “Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi” KAYBİS’in istasyon sayısını 51’e çıkardı. ...
Kayseri 07-05-2018 10:29

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kayseri Ulaşım A.Ş. “Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi” KAYBİS’in istasyon sayısını 51’e çıkardı. 11 yeni istasyonun açılışı Ulaşım A.Ş.’nin 3. Bisiklet Şenliği ile yapıldı.
Kayseri’de şehir içi ulaşımda popüler bir ulaşım aracı haline dönüşen KAYBİS bisikletler, artan kullanıcı sayısı ve cazip kullanım avantajlarıyla Kayseri halkının vazgeçilmez ulaşım aracı olmaya devam ediyor. 2014 yılından itibaren yüzde yüz yerli olarak Kayseri Ulaşım A.Ş. mühendisleri tarafından tasarlanarak ürünleştirilen bisiklet paylaşım sistemi, her yıl yeteneklerini artırarak hizmet ağını genişletiyor.
Kayseri Ulaşım A.Ş. yeni istasyonlarının açılışını Bisiklet Şenliği ile birlikte yaptı. Mimar Sinan Parkı’nda gerçekleştirilen şenliğe yaklaşık 3 bin kişi katıldı.
 
Törende konuşan Ulaşım A.Ş Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu “ Kayseri bisiklet paylaşım sistemini sevdi. İhtiyaçlar arttıkça sistemi geliştirmek istedik. Yurt dışı kaynaklı olunca engellerle karşılaştık. Bu durumda sistemi biz kendimiz geliştirmeye karar verdik. Bu yıl istasyon sayımızı 51’e yükselterek 33 bin kullanıcıya ulaştık. Türkiye’de en yüksek bisiklet paylaşım sistemi kullanıcısına sahip olan bir sistemimiz var. Bu bilgi ve birikimi 6 farklı şehirde de yapıyoruz. Bisikleti hobi amaçlı değil bisiklet paylaşım sisteminin bir parçası olarak kullanıyoruz. Alt yapımızı buna göre hazırladık” diye konuştu.
 
Şenlik alanında çeşitli etkinlikler yapıldı. Etkinliklerde özellikle çocuklar doyasıya eğlendi. Şenlik alanındaki etkinliğin ardından vatandaşlar KAYBİS’e ait bisikletlere binerek Cumhuriyet Meydanı’ndan Sivas Caddesi’ni takiple Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’na çıktılar. Melikgazi Belediyesi önünden tekrar Cumhuriyet Meydanı’na gelen bisikletliler Mimar Sinan Parkı’nda bisiklet turunu tamamladılar.

Etiketler :
KAYBİS'e - 11 - İstasyon - Daha -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 26.05.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net