Kurban Bayramı’nda Ücretsiz Ulaşım    ...    Başkan Gülsoy’dan Kurban Bayramı mesajı    ...    Başkan Çolakbayrakdar Kurban Kesim Yerinde    ...    Kayserispor Başkanı Erol Bedir’in Kurban Bayramı Mesajı    ...    Başkan Öztürk’ün Kurban Bayramı Mesajı    ...    Vali Kamçı’nın Kurban Bayramı Kutlama Mesajı    ...    Özhaseki’den Kurban Bayramı mesajı    ...    Başkan Büyükkılıç’tan Dilenci Uyarısı    ...    Başkan Cabbar'ın Kurban Bayramı Mesajı    ...    Başkan Büyükkılıç’a Özel Davet    ...     Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 21.08.2018
Teknoloji      Sağlık      Yemek Tariflari      Magazin           Foto Galeri     Video Galeri     Gazete Manşetleri
Ana Sayfa      Güncel      Kayseri      Türkiye      Politika      Dünya      Ekonomi      Spor      Eğitim      Kültür Sanat
Başkan Çolakbayrakdar Kurban Kesim Yerinde
Büyükşehir Bayrama Hazır
Beşiktaş’ın Rakibi Belli Oldu
İçişleri Bakanı Soylu’dan Uyarı!
Vali Kamçı Kurbanını Türkiye Diyanet Vakfına Bağışladı
Vali Kamçı Kurbanını Türkiye Diyanet Vakfına Bağışladı ...
Kayseri 06-08-2018 15:08

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, yurt içinde ve yurt dışında yaptığı ayni ve nakdi yardımlarla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren Türkiye Diyanet Vakfı'na kurban bağışında bulundu.
 
Cuma Namazı çıkışında Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet Vakfı’nın standını ziyaret eden Vali Kamçı, burada kurbanını Türkiye Diyanet Vakfı'na bağışladı. Vali Kamçı, burada yaptığı açıklamada, dini bayramların Müslümanlar için çok çok önemli olduğunu ifade ederek, bayramların yardımlaşmanın, sevginin ve hoşgörünün ön plana çıktığı günler olduğunu belirtti.
 
Kurban Bayramının da yardımlaşmanın, sevginin ve hoşgörünün ön plana çıktığı bir gün olduğunu ifade eden Vali Kamçı, sözlerine şöyle devam etti:
 
“Ekonomik gücü olmayıp kurban kesemeyecek vatandaşlarımız vardır. Ekonomik gücü yeten vatandaşların kurbanını kesip onlara dağıtması adet haline gelmiştir. Ülkemizin güvenilir kuruluşlarından biri olan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet Vakfı bu hizmeti yıllarca yurt içi ve yurt dışı olarak sürdürmektedir. Burada da Diyanet İşleri Başkanlığımız yurt içi ve yurt dışında kurbanlarını bağışlamak isteyen vatandaşlarımızın bağışlarını alıyor. Kesilen kurbanları en güvenilir şekilde dağıtacağından eminiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm Müslüman aleminin Kurban Bayramını kutluyorum.”
 
Kayseri İl Müftüsü Şahin Güven ise, Türkiye Diyanet Vakfının geçen yıl 145 ülkede ve ülkemizin 81 ilinde vatandaşlarımızın bağışlamış olduğu vekâlet yoluyla kurbanlarını keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığını ifade ederek, “Diyanet Vakfına geçen yıl 245 bin kurban bağışı gelmişti, bu yıl 300 bini zorlamak istiyoruz. Kayserili hayırseverler kurban bağışı konusunda İl Müftülüğümüzü ve Kayseri Diyanet Vakfını Türkiye’de birinci yaptılar.   Ben herkese bağışlarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Etiketler :
Vali - Kamçı - Kurbanını - Türkiye - Diyanet - Vakfına - Bağışladı -
Evden eve nakliyat Gaziosmanpaşa evden eve nakliyat Başakşehir evden eve nakliyat Çöp konteyner
Sitene Ekle Ana Sayfam Yap İletişim Künye 21.08.2018
Tüm hakları saklıdır 2012 ®
Yazılım : Networkbil.net