destekli polislik şube müdürlüğüfaaliyetleri

15ocak 2018 - 15 şubat2018 tarihleri arasında toplum destekli polislik şube müdürlüğüfaaliyetleri

15 ocak 2018 - 15 şubat 2018 tarihleri arasında; hayalimdeki gelinliği dikiyorum, herkesin bir işi olsun, bir kalbe dokunuş,silah atmayalım yaşamları karartmayalım, pencerem kapım güvenli yapım, sıcak yuvam, dilenciliği meslek edindirmeyelim, telefonla dolandırıcılık mağduru olmayalım, öğrencilerimiz geleceğimiz, trafikte eğitimli çocuklar, ipeksi dokunuş ile sokaktan madalyaya uzanan eller ve emniyetle engelsiz yarınlarproje faaliyetleri ile toplum destekli polislik genel faaliyetleri yürütülmüştür.

proje faaliyetlerinin yanı sıra, ildem cumhuriyet mahallesinde 115 apartman ve site görevlisinin katılım sağladığı genel güvenlik ve asayiş, hırsızlık, dolandırıcılık vb. konular ile sorun ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü mahalle huzur toplantısı, site – apartman ve mahalle sakinlerine yönelik 26 toplantı, öğrencilere yönelik 10 toplantı,resmi kurum ve kuruluşlara yönelik 28 toplantı, sivil toplum kuruluşlarına yönelik 12 toplantı veesnaflara yönelik 28toplantı olmak üzere toplam 104bilgilendirme toplantısı, hane, işyeri, okul, resmi kurum, özel kurum, umuma açık istirahat ve eğlence yerleri ile yüz yüze yapılan çalışmalar olmak üzere toplam 7.317bilgilendirme ziyareti, 204 suç mağduru - destek ziyareti,  sosyal desteğe ihtiyaç duyan engelli çocuklar öncelikli olmak üzere 3 sosyal etkinlik düzenlenmiş, nişan, düğün, işyeri açılışı, taziye vb. 163sosyal etkinliğe katılım sağlanmış,3 özel gün ziyareti, engelli, sokak çocuğu, yaşlı ve muhtaç - alil - aciz vatandaşlarımıza yönelik olarak da 106 sosyal yardım faaliyeti ile mahalle polislerine bildirilen sorunlarla ilgili olarak emniyet birimlerine 17, belediyelere 28olmak üzere toplamda 45 bildirimde bulunulmuştur.

2017-2018 eğitim öğretim yılı ara tatiline giren 53 öğrencinin tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacı ile erciyes kayak merkezine götürülmüş, burada öğrenciler kayak yapmış ve teleferiğe bindirilerek ayrıca sucuk ekmek ikram edilmiştir.

2017 yılı çogep “herşey bir umutla başlar” projesi kapsamında ilimiz yahyalı ilçesi atatürk ortaokulu hizmet binası içerisine yaptırılan ve şehit polis memuru ahmet geben’in isminin verildiği zenginleştirilmiş kütüphanenin açılışı yapılarak öğrencilerin hizmetine sunulmuştur.

15 ocak 2018 - 15 şubat 2018 tarihleri arasındaki tdp faaliyetlerinde 27.752vatandaşımıza ulaşılmış, vatandaşlarımıza bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerinde hazırlanmış12.264 broşür, afiş, sitcker vb. materyal dağıtılmıştır.

Google+ WhatsApp