ALTIN GRAM
%1.03 239.132 TL
DOLAR
%0.03 5.832 TL
EURO
%0.05 6.565 TL
BITCOIN
%52.78 5319.07 $
Önce uyuşturucu verdiler sonra dolandırdılar

Önce uyuşturucu verdiler sonra dolandırdılar

Beyoğlu’nda aynı evde kalan 5 yabancı uyruklu şüpheli, aralarına yeni katılan bir diğer yabancı uyruklu şahsa uyuşturucu madde vererek dolandırdı. Uyuşturucu etkisindeki kişinin konuşmakta güçlük çektiği anlar kameralara yansırken, dolandırıcılardan biri ise olay yerinde polis ekiplerince yakalandı.

7 milyonluk soygun yapan çete çökertildi

7 milyonluk soygun yapan çete çökertildi

İstanbul Fatih’te tarihi hanlarda gerçekleşen hırsızlık anları kameralara yansırken, esnafı 7 milyon lira zarara uğratan o hırsızlık çetesi çökertildi. İstanbul, Fatih’te bulunan hanlara girerek hırsızlık yapıldığı ihbarını alan ekipler harekete geçti. Tekstil ürünlerini satışı yapılan Yenihan’da Kasım ayında gerçekleşen hırsızlık olayının ardından güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen ekipler kimlik bilgilerinin tespit etmek için çalışmalara başladı.

Bahçeli'den “güvenli bölge” değerlendirmesi

Bahçeli'den “güvenli bölge” değerlendirmesi

MHP lideri Bahçeli, Suriye’nin Türkiye sınırında oluşturulması planlanan güvenli bölgeyle ilgili, “Şayet, kurulacak ve oluşturulacak güvenli bölge tamamen Türkiye’nin denetim ve kontrolünde olacaksa, üstelik terörle tavizsiz bir mücadele sürecekse diyeceğim bir şey yoktur” dedi. Partisinin İl Başkanları Toplantısında konuşan Bahçeli, teşkilatını uyararak, “Belediye derken bekayı görmezden gelmeyiniz. 31 Mart 2019’da düşman sevindirmeyiniz.

Bu tesis Hollanda'nın gözünü korkutuyor

Bu tesis Hollanda'nın gözünü korkutuyor

Yalova’da kurulan orkide üretim tesisi, Türkiye’nin orkide ihtiyacının yüzde 50’sini karşılıyor. Türkiye’nin en büyük çiçekçilik kümelenme modeli içerisinde yer alan Solo Plant isimli tesis, tamamı yerli olan orkide üretimi ile ülkenin bu alandaki dışa bağımlılığını büyük ölçüde azaltıyor. Tesiste oluşturulan gen laboratuarında genden satış boyuna kadar yıllık 1 milyon 725 adet yerli orkide üretiliyor.

Ankara Siteler'de yangın: 5 ölü, 8 yaralı

Ankara Siteler'de yangın: 5 ölü, 8 yaralı

Ankara Siteler’de bir mobilya atölyesinde çıkan yangında Suriye uyruklu 5 işçi hayatını kaybetti, 8 işçi de yaralandı. Alınan bilgiye göre, Ankara Siteler’de akşam saatlerinde bir mobilya atölyesinde henüz belirlemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevlerin tüm atölyeyi sardığı yangında Suriye uyruklu 5 işçi hayatını kaybetti, 8 işçi de yaralandı.