Kategori : Eğitim

Okula uyum programı bugün başladı

Okula uyum programı bugün başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, okul öncesi, birinci ve dokuzuncu sınıf öğrencileri için hazırlanan okula uyum programı ve rehberlik uygulamaları bugün başladı.

Dünya Sıralamasında ERÜ'nün Büyük Başarısı

Dünya Sıralamasında ERÜ'nün Büyük Başarısı

Shanghai Ranking Consultancy tarafından hazırlanan “2023 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (ARWU)” sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Türkiye'den bu sıralamaya giren 8 üniversite içerisinde yer aldı.

Abdullah Gül Üniversitesi Tanıtım ve Tercih Günleri

Abdullah Gül Üniversitesi Tanıtım ve Tercih Günleri

AGÜ Tanıtım ve Tercih Günleri 8 Ağustos’a kadar uzatıldı Başarı sıralaması 80 bine kadar olan şehir dışındaki aday öğrencilerin gidiş-dönüş otobüs biletleri AGÜ Vakfı tarafından karşılanıyor

KPSS ilk oturum sona erdi

KPSS ilk oturum sona erdi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından (ÖSYM) Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumları sona erdi.

ERÜ  2023 Yılı Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasına Göre Devlet Üniversiteleri Arasında 6. Sırada Yer Aldı

ERÜ 2023 Yılı Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasına Göre Devlet Üniversiteleri Arasında 6. Sırada Yer Aldı

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) istatistiklerine bağlı olarak 126’sı devlet ve 74’ü vakıf olmak üzere toplamda 200 üniversitede 2022-2023 öğretim yılında öğrenim gören 47.761 öğrencinin katıldığı üniversitelere ilişkin memnuniyet düzeylerini belirlemeyi amaçladıkları çalışmanın sonuçlarını yayınladı.