Kategori : Güncel

MHP’Lİ ÖZDEMİR, SANAYİ BÖLGELERİNDE YAŞANAN KİRA ARTIŞLARINI SORDU

MHP’Lİ ÖZDEMİR, SANAYİ BÖLGELERİNDE YAŞANAN KİRA ARTIŞLARINI SORDU

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, kentte sanayi bölgelerinde yaşanan kira artışına ilişkin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’a yazılı soru önergesi verdi. MHP’li Özdemir, Bakan Kacır’a sanayi tesislerinde fahiş kira artışının önüne geçilmesi için alınacak tedbirleri sordu.

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ:   “IHLARA VADİSİ’NDE YENİ TÜRLER TESPİT EDİLDİ”

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ: “IHLARA VADİSİ’NDE YENİ TÜRLER TESPİT EDİLDİ”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “19 Özel Çevre Koruma Bölgemizden biri olan Ihlara Vadisi'nde başlattığımız biyolojik çeşitlilik çalışmasıyla; 84 kuş, 11 balık, 294 böcek ve 11 sürüngen türü ile 179 tohumlu, 11 tohumsuz bitki türünü tespit ettik. Ihlara Vadisi'nin eşsiz güzelliğini görmek isteyen tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.” dedi.

TOKİ’NİN YÜZDE 25 İNDİRİM KAMPANYASI BAŞLADI

TOKİ’NİN YÜZDE 25 İNDİRİM KAMPANYASI BAŞLADI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin, geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’den konut ve iş yeri alanlar için düzenlenen indirim kampanyası bugün başladı. Borcunu peşin ödemek isteyenler yüzde 25 indirimden faydalanacak.

İMAR PLANI MÜELLİFLERİNE ‘DİJİTAL YETERLİLİK BELGESİ’ VERİLECEK

İMAR PLANI MÜELLİFLERİNE ‘DİJİTAL YETERLİLİK BELGESİ’ VERİLECEK

Çevre, Şehircilik ve İkim Değişikliği Bakanlığı, “Plân Yapımını Yükümlenecek Müelliflerin Yeterliliği Hakkında Yönetmelik”te değişikliğe gitti. Değişiklikle, kaliteli, güvenli yapılaşmanın sağlanması ve yetkisiz imar planı yapımının önüne geçilmesi amacıyla plan müelliflerine karekodlu ‘Dijital Yeterlilik Belgesi’ verilecek. Bakan Özhaseki, “Yönetmelikte yapılan değişiklik ile beraber imar planının yapımını yüklenecek plan müelliflerinin bundan sonra dijital ortamda belge alarak çalışmalarını yürütebilecek.” dedi.

BAKAN ÖZHASEKİ:   “DEPREM BÖLGESİNDE 2 AY SONRA İLK ETAPTA 40 BİN KONUT TESLİM EDİLECEK”

BAKAN ÖZHASEKİ: “DEPREM BÖLGESİNDE 2 AY SONRA İLK ETAPTA 40 BİN KONUT TESLİM EDİLECEK”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinde 2 ay sonra ilk etapta 40 bin konutun teslim edileceğini açıkladı. İhalesi tamamlanarak yapımına başlanılan 200 bin konuttan bitenleri 2-3 ay sonra teslim etmeye başlayacaklarını ifade eden Özhaseki, “İlk etapta 40 bin konutu teslim ediyoruz. Diğerleri de peyderpey gelecek. Yani Aralık ayında o bölgelerde binlerce konutu teslim ettiğimizi görebilirsiniz.” dedi.

BAKAN ÖZHASEKİ, SUUDİ ARABİSTAN MEVKİDAŞIYLA GÖRÜŞTÜ:

BAKAN ÖZHASEKİ, SUUDİ ARABİSTAN MEVKİDAŞIYLA GÖRÜŞTÜ:

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Suudi Arabistan Belediye, Kırsal İşler ve Konut Bakanı Sayın Majed Al Hogail ile görüştü. Özhaseki, “Türkiye olarak şehircilik anlamında her türlü bilgi ve birikimimizi; dost ve kardeş Suudi Arabistan ile paylaşmaya hazırız.” dedi.

DİM: BİK, mağdur eden değil, mağduriyetleri gideren olmalı”

DİM: BİK, mağdur eden değil, mağduriyetleri gideren olmalı”

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, genel kurul üyesi olduğu Basın İlan Kurumu’nun genel kurul toplantısında yerel medyanın son durumu ve internet medyasına geçiş süreciyle ilgili sıkıntıları dile getiren bir konuşma yaptı.

Sigaraya 5 lira zam

Sigaraya 5 lira zam

Philip Morris grubu, bugünden itibaren geçerli olmak üzere tütün mamullerine 5'er lira zam yaptığını duyurdu.

BAKAN ÖZHASEKİ DEPREM BÖLGESİNDE BAŞLANILAN İNŞAAT SAYISI AÇIKLADI:  “200 BİN KONUTUN İNŞAATINA BAŞLADIK”

BAKAN ÖZHASEKİ DEPREM BÖLGESİNDE BAŞLANILAN İNŞAAT SAYISI AÇIKLADI: “200 BİN KONUTUN İNŞAATINA BAŞLADIK”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak 200 bin konutun inşaatına başladıklarını ifade eden Bakan Mehmet Özhaseki, “Bakanlık olarak başladığımız inşaat sayısı bugün itibariyle 200 bini buluyor. Şu anda da 200 binden fazla ‘Yerinde Dönüştürmek istiyorum’ diyen vatandaşımız var. 200 bin vatandaş binalarını temsil ettiğinde 300 bine yaklaşıyor. Bu 500 bin vatandaşımızın inşaatını birkaç aya başlayıp bir iki sene içerisinde bitirip teslim etmiş olacağız.” dedi.

BAKAN ÖZHASEKİ:   “EGZOZ MUAYENESİ YAPTIRMAYAN ARAÇLARI EGEDES İLE TESPİT EDİYORUZ”

BAKAN ÖZHASEKİ: “EGZOZ MUAYENESİ YAPTIRMAYAN ARAÇLARI EGEDES İLE TESPİT EDİYORUZ”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilen Egzoz Elektronik Denetleme Sistemi (EGEDES) uygulaması ile egzoz muayenesini yaptırmayan araçlara yönelik denetimler aralıksız sürdürülüyor. Bakan Mehmet Özhaseki, “EGEDES ile, trafikten kaynaklı hava kirliliğinin önüne geçmek için egzoz emisyon muayenesi yaptırmayan araçları trafikte tespit ediyoruz. Yaptığımız denetimlerde egzoz emisyon ölçümü yaptırmayan yaklaşık 1 milyon araca idari yaptırım uyguladık.” dedi.

BAKAN ÖZHASEKİ:   “İSTANBUL DEPREMİ BİR BEKA MESELESİDİR”

BAKAN ÖZHASEKİ: “İSTANBUL DEPREMİ BİR BEKA MESELESİDİR”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “İstanbul depremi bir beka meselesidir, milli güvenlik meselesidir. 6 milyon konut var, 1.5 milyonu riskli, bunun 600 bini çok riskli, acil yıkılacak. Orada bizi engelleyecek, işimizi zorlaştıracak ne varsa yasaya koymaya çalışıyoruz. Artık bizim çok hızlı bir şekilde davranmamız gerekiyor.” dedi.