ARAMA SONUÇLARI : 200 adet sonuç bulundu

KOCASİNAN’DA TEKNİK ÇALIŞANLARA DEPREM BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ VERİLDİ

KOCASİNAN’DA TEKNİK ÇALIŞANLARA DEPREM BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ VERİLDİ

Kocasinan Belediyesi öncülüğünde merkez belediyelerdeki imar müdürlüğüne bağlı teknik çalışanlarına yönelik deprem izolasyon sistemleri hakkında eğitim verildi. Kocasinan Belediyesi öncülüğünde, Kaoğlu Yapı ve TİS firmaları tarafından organize edilen eğitimle deprem izolasyon sistemleri hakkında imar müdürlüğüne bağlı teknik personele bilgiler aktarıldı.

KOCASİNAN’DA TEKNİK ÇALIŞANLARA DEPREM BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ VERİLDİ

KOCASİNAN’DA TEKNİK ÇALIŞANLARA DEPREM BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ VERİLDİ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ‘Dost Market’i ziyaret etti. Türkiye’ye örnek olan sosyal odaklı hizmetler ürettiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Amacımız, Kocasinan’da her hanenin mutlu olmasıdır” dedi.

İncesu üzümü depremzedelere dağıtıldı

İncesu üzümü depremzedelere dağıtıldı

İncesu Belediyesi deprem felaketinin yaşandığı Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesindeki depremzedelere iki ton üzüm dağıttı. İncesu Bağlarından kesilen ve özenle kutulanan üzümler Ericek, Çardaklı, Göksun Konteynır kentte bulunan depremzede ailelere teslim edildi.

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ:   AZERBAYCAN’DAN KAHRAMANMARAŞ’A DEPREM KONUTU

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ: AZERBAYCAN’DAN KAHRAMANMARAŞ’A DEPREM KONUTU

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Azerbaycan’ın Kahramanmaraş’ta yapacağı deprem konutları için Azerbaycan Şehir Planlama ve Mimari Devlet Komitesi Başkanı Anar Guliyev ile anlaşma imzaladı. Özhaseki, “Yaptığımız iş birliği anlaşmaları ülkemize ve kardeş ülke Can Azerbaycan’a hayırlı olsun. Biz bir millet, iki devletiz.” dedi.

BAKAN ÖZHASEKİ:   “DEPREM BÖLGESİNDE 2 AY SONRA İLK ETAPTA 40 BİN KONUT TESLİM EDİLECEK”

BAKAN ÖZHASEKİ: “DEPREM BÖLGESİNDE 2 AY SONRA İLK ETAPTA 40 BİN KONUT TESLİM EDİLECEK”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinde 2 ay sonra ilk etapta 40 bin konutun teslim edileceğini açıkladı. İhalesi tamamlanarak yapımına başlanılan 200 bin konuttan bitenleri 2-3 ay sonra teslim etmeye başlayacaklarını ifade eden Özhaseki, “İlk etapta 40 bin konutu teslim ediyoruz. Diğerleri de peyderpey gelecek. Yani Aralık ayında o bölgelerde binlerce konutu teslim ettiğimizi görebilirsiniz.” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI İLE ‘DEPREM’ TOPLANTISI

BÜYÜKŞEHİR’DEN JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI İLE ‘DEPREM’ TOPLANTISI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kenti depremlere karşı dirençli hale getirme çalışmaları kapsamında ilgili kurum ve kuruluşlarla istişare toplantıları düzenleyerek çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcı Hamdi Elcuman, Jeoloji Mühendisleri Odası Kayseri Temsilcisi Mustafa Umut Özdemir ve mühendisler ile birlikte istişare toplantısı düzenledi.

İncesu Belediyesi depremzede çocuklara kırtasiye seti dağıttı

İncesu Belediyesi depremzede çocuklara kırtasiye seti dağıttı

İncesu Belediyesi tarafından, 5 bine yakın defter, kalem, boya, boyama kitabı ve kalem kutusundan oluşan setler Göksun ve köylerine teslim edildi. İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, “6 Şubat’ta 11 ilimizi kapsayan büyük bir deprem yaşadık. Yaşadığımız acı bir olay karşısında sanatçılarla günler süren etkinlik yapamazdık. Bu festivalde tercihimizi sanatçı getirmek yerine depremzede öğrencilerimizden yana kullandık. Ekiplerimiz konteynır kentlerde hazırladığımız kırtasiye paketlerini tek tek dağıtmak suretiyle yerine ulaştırdı” dedi.

BAKAN ÖZHASEKİ DEPREM BÖLGESİNDE BAŞLANILAN İNŞAAT SAYISI AÇIKLADI:  “200 BİN KONUTUN İNŞAATINA BAŞLADIK”

BAKAN ÖZHASEKİ DEPREM BÖLGESİNDE BAŞLANILAN İNŞAAT SAYISI AÇIKLADI: “200 BİN KONUTUN İNŞAATINA BAŞLADIK”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak 200 bin konutun inşaatına başladıklarını ifade eden Bakan Mehmet Özhaseki, “Bakanlık olarak başladığımız inşaat sayısı bugün itibariyle 200 bini buluyor. Şu anda da 200 binden fazla ‘Yerinde Dönüştürmek istiyorum’ diyen vatandaşımız var. 200 bin vatandaş binalarını temsil ettiğinde 300 bine yaklaşıyor. Bu 500 bin vatandaşımızın inşaatını birkaç aya başlayıp bir iki sene içerisinde bitirip teslim etmiş olacağız.” dedi.