ARAMA SONUÇLARI : 200 adet sonuç bulundu

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ:  “GÜVENLİ ŞEHİRLER İNŞA ETMENİN TEK YOLU KENTSEL DÖNÜŞÜM”

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ: “GÜVENLİ ŞEHİRLER İNŞA ETMENİN TEK YOLU KENTSEL DÖNÜŞÜM”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, şehirlerin güvenli inşasında tek çözümün kentsel dönüşüm olduğunu söyledi. Özhaseki, “Madem deprem ülkesiyiz ve her senede 2-3 yıkıcı deprem oluyor, o zaman biz şehirlerimizi niye güvenli inşa etmeyelim? Güvenli inşa edersek emin olun bir şey olmayacak. Bunun da tek yolu var; kentsel dönüşüm. Kentsel dönüşüm bizim için olmazsa olmaz ve vazgeçilmez. Bu kentsel dönüşümü yapmazsak biz her deprem olduğunda dizimize vururuz ve çok ağlarız.” dedi.

REFERANS BELEDİYE MELİKGAZİ'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM RÜZGARI DEVAM EDİYOR

REFERANS BELEDİYE MELİKGAZİ'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM RÜZGARI DEVAM EDİYOR

Melikgazi Belediyesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde 2 blok 36 daire 4 dükkân ve 42 daire için ihale düzenleyecek. 27 Eylül Çarşamba günü saat 15.00 ve 15.30'da düzenlenecek ihaleler ile ilgili açıklama yapan Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, "Kentsel Dönüşüm’de Melikgazi'mize iz bırakan hizmetler kazandırmaya devam ediyoruz.

Yeşilhisar kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Yeşilhisar kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Kayseri’nin Yeşilhisar İlçesi’nde belediye tarafından yapılan kentsel dönüşüm projesi devam ediyor. Kentsel dönüşüm kapsamında, toplamda 196 daire ve 26 dükkan yapılıyor. 120 daire ve 17 dükkan ise teslim edildi.

MHP’Lİ ÖZDEMİR’İN SORUSU YANIT BULDU: KENTSEL DÖNÜŞÜM DE SON DURUM

MHP’Lİ ÖZDEMİR’İN SORUSU YANIT BULDU: KENTSEL DÖNÜŞÜM DE SON DURUM

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na Kayseri’deki kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan bina ve yerine yapılan bina sayısını sordu. Bakanlık, Özdemir’e tespit edilen Bin 9 adet yapı hakkında riskli yapı tespiti yapıldığını ve 5 bin 431 adet bağımsız bölümün yerine 11 bin 698 adet bağımsız bölümün inşa edildiği cevabını verdi.

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ:  “BİR AN ÖNCE KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPMALIYIZ”

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ: “BİR AN ÖNCE KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPMALIYIZ”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması gerektiğini belirterek, “Bizim bir an önce kentsel dönüşüm yapmamız lazım. Bir an önce sağlıklı konutlarımıza çıkmamız lazım. Bir an önce o yapı stoğumuzu yenilememiz lazım. Bunu bir an önce yaparsak emniyetli bir vaziyette evlerimizde otururuz.” dedi.

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ:  “KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARIMIZI HIZLANDIRACAĞIZ”

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ: “KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARIMIZI HIZLANDIRACAĞIZ”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul’un depreme hazırlanması konusunda kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması gerektiğini belirtti. Özhaseki, “İstanbul’da 5.8 milyon bağımsız bölüm var. 1,5 milyonu riskli, ama 600 bini ilk etapta dönüşmek zorunda. Bu 600 bin konutun çok hızlı şekilde dönüşmesi lazım. Biz yerimizde durmadan, kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandıracağız.” dedi.