ARAMA SONUÇLARI : 19 adet sonuç bulundu

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ:   AZERBAYCAN’DAN KAHRAMANMARAŞ’A DEPREM KONUTU

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ: AZERBAYCAN’DAN KAHRAMANMARAŞ’A DEPREM KONUTU

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Azerbaycan’ın Kahramanmaraş’ta yapacağı deprem konutları için Azerbaycan Şehir Planlama ve Mimari Devlet Komitesi Başkanı Anar Guliyev ile anlaşma imzaladı. Özhaseki, “Yaptığımız iş birliği anlaşmaları ülkemize ve kardeş ülke Can Azerbaycan’a hayırlı olsun. Biz bir millet, iki devletiz.” dedi.

BAKAN ÖZHASEKİ DEPREM BÖLGESİNDE BAŞLANILAN İNŞAAT SAYISI AÇIKLADI:  “200 BİN KONUTUN İNŞAATINA BAŞLADIK”

BAKAN ÖZHASEKİ DEPREM BÖLGESİNDE BAŞLANILAN İNŞAAT SAYISI AÇIKLADI: “200 BİN KONUTUN İNŞAATINA BAŞLADIK”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak 200 bin konutun inşaatına başladıklarını ifade eden Bakan Mehmet Özhaseki, “Bakanlık olarak başladığımız inşaat sayısı bugün itibariyle 200 bini buluyor. Şu anda da 200 binden fazla ‘Yerinde Dönüştürmek istiyorum’ diyen vatandaşımız var. 200 bin vatandaş binalarını temsil ettiğinde 300 bine yaklaşıyor. Bu 500 bin vatandaşımızın inşaatını birkaç aya başlayıp bir iki sene içerisinde bitirip teslim etmiş olacağız.” dedi.

BAKAN ÖZHASEKİ:  “ADIYAMAN’DA 5 BİN DEPREM KONUTUNUN TEMELİNİ ATTIK”  KAYSERİLİ HAYIRSEVERLERDEN ADIYAMAN’A 250 KONUT DESTEĞİ

BAKAN ÖZHASEKİ: “ADIYAMAN’DA 5 BİN DEPREM KONUTUNUN TEMELİNİ ATTIK” KAYSERİLİ HAYIRSEVERLERDEN ADIYAMAN’A 250 KONUT DESTEĞİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Adıyaman’da bugün 5 bin konutun, iş yerinin temelini atarken bunun 2 bin 600’üne hayırseverler, 2 bin 400’üne de biz devlet olarak, Bakanlık olarak başlıyoruz.” dedi. Bakan Özhaseki'nin öncülüğünde organize olan Kayserili hayırseverler de Adıyamanlı depremzedeler için 250 konut inşa edecek.

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ:   “İSTANBUL’DA 1086 KONUTU HAK SAHİPLERİNE TESLİM ETTİK”

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ: “İSTANBUL’DA 1086 KONUTU HAK SAHİPLERİNE TESLİM ETTİK”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İstanbul’un Kağıthane ve Beyoğlu ilçelerinde kentsel dönüşüm kapsamında yaptığı 1086 konutu hak sahiplerine teslim etti. İstanbul'u afetlere karşı dirençli hale getireceklerini belirten Bakan Mehmet Özhaseki, “İstanbul’daki kentsel dönüşüm çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Kararlıyız; İstanbul’umuzdaki sağlıksız yapı stokunu vatandaşımızla el ele vererek kentsel dönüşümle yenileyeceğiz.” dedi.

“KAHRAMANMARAŞ’TA 112 BİN 414 DEPREM KONUTU YAPILACAK”

“KAHRAMANMARAŞ’TA 112 BİN 414 DEPREM KONUTU YAPILACAK”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, depremin yıktığı Kahramanmaraş’ta kalıcı konutların yapımını hız kesmeden sürdürüyor. Bakan Mehmet Özhaseki, “Kahramanmaraş’ımıza, 82 bin 104 konut, 30 bin 310 köy evi olmak üzere, toplamda 112 bin 414 konut yapacağız. Vatandaşlarımız sağlam ve güvenli yuvalarına yerleşene kadar biz buradayız.” dedi.

Bakan Özhaseki: “Sene sonuna kadar 311 bin deprem konutu tamamlanacak”

Bakan Özhaseki: “Sene sonuna kadar 311 bin deprem konutu tamamlanacak”

Kayseri protokolü ve vatandaşların da katıldığı bayramlaşma töreninde konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, şu ana kadar 180 bine yakın kalıcı konutun ihalesinin yapıldığını sene sonuna kadar 311 bininin tamamlanacağını söyledi. Özhaseki, "İnşaatlar başladığı andan itibaren 1 sene içerisinde Allah nasip ederse konutları sahiplerine teslim edeceğiz” dedi.

İzmir’de 3 bin 654 konutu 2.5 yılda bitiremeyenler 200 bin konutu bir yılda nasıl bitirecek?

İzmir’de 3 bin 654 konutu 2.5 yılda bitiremeyenler 200 bin konutu bir yılda nasıl bitirecek?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, depremin vurduğu 11 ilde 200 bin konutun bir yıl içerisinde bitirileceği vaadinin inandırıcı gelmediğini belirterek, “İzmir depreminden sonra belirlenen rezerv alanında 3 bin 654 konut inşa edileceği ve 1 yıl içerisinde teslim edileceği söylendi. 2.5 yıl geçti yalnızca 500 kişinin evi teslim edildi. 2.5 yılda 3 bin 654 konutu teslim edemeyenler, 200 bin konutu bir yılda nasıl bitirecek. Söz vermek kolay, yapmak zor. Yalan söylemek kolay, doğruyu bulmak zor” dedi

5 bin konutun temellerinin atılacağı iller açıklandı

5 bin konutun temellerinin atılacağı iller açıklandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi çerçevesinde 5 bin konutun temelini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da açıkladığı gibi 25 Ekim’de büyük bir coşkuyla atacaklarını bildirdi. Bakan Kurum 5 bin konutun temelinin 17 ilde atılacağını açıklarken, “İlk Evim” projesiyle ilgili yeni görseller de ilk kez kamuoyuyla paylaşıldı.