Özhaseki, deprem bölgesi Adıyaman'da konuştu:

Özhaseki, deprem bölgesi Adıyaman'da konuştu:

“7’li Masa’da deprem bölgelerine turistik seyahat düzenleyen koca koca liderler, belediye başkanları var”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesine gelen bazı siyasileri eleştirerek, "7’li Masa’da deprem bölgelerine sadece turistik seyahat düzenleyen koca koca liderler, belediye başkanları var. Özel uçaklarla geliyorlar, onlarca kamerayla görüntü veriyorlar, sonra da kendi partilerine müntesip, ayarladıkları adamlara birkaç cümle söyletiyorlar. Yarım saat sonra sıkılıyor, bırakıp gidiyorlar. Allah selamet versin." dedi.

Özhaseki, Kahramanmaraş ziyareti ardından depremden yoğun bir şekilde etkilenen Adıyaman’a geldi. Adıyaman İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'nde AK Parti'li belediye başkanlarıyla bir araya gelen Özhaseki, yaptığı konuşmada, AK Parti'li 807 belediyeden 235’inin "kardeş belediye" olarak depremlerden etkilenen illerde süresiz görevlendirildiğini söyledi.

AK Parti’li belediye başkanlarının neredeyse bir aydır gece ve gündüz demeden sahada olduğunu belirten Özhaseki,

"Anadolu'ya geldiğimiz ve kurduğumuz bin yıllık medeniyet boyunca rastladığımız en büyük afetle karşı karşıyayız. Arada 30 kilometre mesafeyle 550 kilometre boyunca fay hatları kırılmış. İkisinin şiddeti 7,5'in üzerinde. Etkilediği insan sayısı 14 milyon. 11 ilimiz afet kapsamında. 50'den fazla ilçemizde, binden fazla köyümüz de yıkım var." dedi.

Acıları giderebilmek adına ilk andan itibaren AK Parti’li belediye başkanlarının sahada olduğunu belirten Özhaseki, şunları kaydetti:

"Yeri geldi arama kurtarma çalışmalarında çalıştık, yeri geldi su, gıda, battaniye getirdik, aşevleri açtık. Bunun yanı sıra ihtiyaç olan ne varsa gönüllü olarak yaptık. Şimdi yeni bir dönem geldi. Bu dönemde kardeş belediyeler olarak depreme maruz kalan kardeşlerimizin yaşadığı yerlerde görevlendirdiğimiz arkadaşlar rutin belediyecilik hizmetlerini de yapacaklar, afete uğramış yerlerde ne eksik varsa giderecekler. Hizmetlerine devam edecekler. Hizmetler bitene kadar buradayız. Buradaki kardeşlerimiz 'Allah sizden razı olsun, işinizi yaptınız, gidebilirsiniz.' diyene kadar buradayız."

“7’li Masa’da deprem bölgelerine turistik seyahat düzenleyen koca koca liderler, belediye başkanları var”

Deprem bölgesine turistik seyehat eden partilerin, belediye başkanlarının olduğunu vurgulayan Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizler bu gayretin içerisinde canla başla çalışırken çok can sıkıcı işler de oluyor. 7’li Masa’da deprem bölgelere sadece turistik seyahat düzenleyen koca koca liderler, belediye başkanları var. Özel uçaklarla geliyorlar, onlarca kamerayla görüntü veriyorlar, sonra da kendi partilerine müntesip, ayarladıkları adamlara birkaç cümle söyletiyorlar. Yarım saat sonra sıkılıyor işleri bırakıp gidiyorlar. Allah selamet versin. Biz işin hizmet tarafındayız. Vatandaşımızın yaralarını sarmak ve duasını almak gibi bir niyetimiz var. Allah bu niyetimizi de elimizden almasın. Burada hep beraber Adıyaman'daki kardeşlerimizin yaralarına merhem olmak için gayret ediyoruz."

Google+ WhatsApp