Çocuğunu Döverek Öldüren Anne

Çocuğunu Döverek Öldüren Anne Ve Sevgilisine Ağırlaştırılmış Müebbet

Çocuğunu Döverek Öldüren Anne Ve Sevgilisine Ağırlaştırılmış Müebbet

Kayseri’de 2 yaşındaki çocuğunu döverek öldürdüğü iddia edilen anne ve erkek arkadaşı ağırlaştırılmış müebbet cezası aldı.
25 Haziran tarihinde Kocasinan ilçesi Erkilet Osmangazi Mahallesi’nde meydana gelen olayda, 2 yaşındaki H.A.’nın evde hareketsiz yattığını gören anne M.A. (24) komşuya giderek yardım istemiş, komşuların durumu sağlık ekiplerine bildirmesi üzerine eve gelen ekipler, H.A.’nın hayatını kaybettiğini belirlemişti. Minik H.A.’nın cenazesi üzerinde yapılan ilk incelemelerde vücudunun çeşitli yerlerinde morluk ve şişliklerin tespit edilmesi üzerine anne M.A. ile beraber yaşadığı erkek arkadaşı K.D. (27), Kayseri Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Şube Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınmış ve çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanmıştı.
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada ‘Kasten öldürme’, ‘Yakın akrabayı öldürme’ suçundan tutuklu bulunan anne M.A. ile erkek arkadaşı K.D. hazır bulundu. Yapılan duruşmada anne M.A., “Kemal çocuk sahibi olmak istiyordu. Tekrar hamile kalabilmek ve çocuğunu doğurabilmek için Halil’in sütten kesilmesini istedim. Kemal olay günü beni ekmek almaya gönderdi. Geldiğimde çocuğum baygın haldeydi. Çocuğumu Kemal öldürdü, şikayetçiyim” dedi.
K.D. ise suçlamaları kabul etmeyerek, “Çocuğa ne vurdum, ne kötü davrandım. Olay günü Makbule çocuğu dövdüğünü ve kanepeden düşürdüğünü söylemişti” dedi.
Yapılan yargılama sonrası mahkeme heyeti tarafından anne M.A. ile erkek arkadaşı K.D.’ye ağırlaştırılmış müebbet cezası verdi.

Google+ WhatsApp